KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14476360
nr 1447 6360
Lizzie Olsson-Arle
(1926-2008), Sverige
Oljemålning, Signerad, "Oväder". Olja på pannå, 13x13, yttermått inklusive ram: 15x15cm
Lizzie Olsson-Arle, född 1926 i Ärtemark, död 2008, svensk målare,
Utrop:
800 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 7 februari 2022
kl 19:15:13
300 kr
350 kr
400 kr
900 kr
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
Lizzie Olsson-Arle
Läs mer om Lizzie Olsson-Arle